Swipe pentru a naviga
Sugubat
acum 12 ani
Doi ardeleni intr-un compartiment tren... La un moment dat, satul de tacere, Gheorghe ii spune lui Ion:
- Ma, Ioane, ce-i ma' mic si negru si mere roata de numa-numa?
- Ca doar n-o fi acidul dezoxiribonucleic?!?
- Ma, Ioane, ce-i ma' mic si negru si mere roata de numa-numa?
- Ca doar n-o fi acidul dezoxiribonucleic?!?
Postari similare
-
Doi ardeleni discuta br - Auzi ma'3 -
Ion cu soacra-sa in caruta la padure8 -
Doi ardeleni la oras sunt cazati intr-un hotel la etajul 204 -
Intrebare Ce isi scriu -mai nou- ardelenii1 -
Doi ardeleni privesc la ProTV. Se transmit stirile de la ora 83 -
Un ardelean si un oltean sunt implicati4 -
Doi ardeleni lucrau la Edison si trebuiau sa puna un stalp in pamant3 -
Ion il intalneste pe Gheorghe si-i spune2 -
Doi ardeleni stau de vorba: Ieri a cazut3 -
De ce inmoaie ardelenii painea in zeama2 -
La o banca din Ardeal un taran3 -
Un bucurestean venit sa-si petreaca concediul in2 -
Intorcandu-se de la coasa cu caruta plina6 -
Un ardelean iese cu capra pe camp si se intalneste cu un oltean3 -
Ion si Gheo se intalnesc in padure8 -
Gheo catre Ion br - Auzi mai8 -
La ora de psihologie, profesorul (ardelean)2 -
Ion si Gheorghe isi pasteau oile pe2 -
La o maternitate nasc -aproape in acelasi2 -
Doi ardeleni taiau o bomba cu bomfaierul1
Fii primul care comenteaza 😁